Huszonöt évük elszelelt
Hogyan emlékeznek az első szabad választás csatárai? Egyikük se gondolta, hogy ide jutunk.
Hogyan emlékeznek az első szabad választás csatárai? Egyikük se gondolta, hogy ide jutunk.
Orbán Viktor Paks-ügyében most pontosan azt teszi, amit korábban bírált, nyilatkozta a Kisalföld Online-on Kovács László, volt MSZP-elnök, korábbi uniós biztos, aki beszélt az ellenzéki összefogásról, valamint a legfontosabb intézkedésekről is az ellenzék kormányra kerülése esetén.
Mégsem megy az öregek nélkül – így összegezhető a hvg.hu által megkérdezett szocialista politikusok véleménye a kedden bejelentett új testületről, melyet a pártbeli köznyelv Vének Tanácsának nevez. Az ötlet Mesterházy Attila pártelnöké, ám a tanács szerepe átértékelődött a bajai videós botrány nyomán. A testület felállítása elsősorban a korábbi pártelnöknek, Lendvai Ildikónak kínál lehetőséget arra, hogy ráncba szedje a fiatalokból álló vezetőséget. Az, hogy ez valódi gyámság-e, kérdéses: a botrány okozta presztízsveszteség ellenére Mesterházy kezében maradt a gyeplő.
A hétvégén véglegesítik választási listájukat a szocialisták. Az már most biztos az MTI szerint, hogy Mesterházy Attila és a szegedi Botka László foglalják el a lista első két helyét. A frakció egyharmada lecserélődik. A pártban érvényes kvótaszabályok alapján a lista ötödét nőknek, ötödét 35 éven aluli politikusoknak kell elfoglalniuk. A jelenlegi közvélemény-kutatási adatok alapján körülbelül 25-30 képviselőjük szerezhet listás mandátumot, de mivel a befutó helyen szereplő politikusok egy része egyéniben is indul, akár az ötvenedik hely is érhet mandátumot.
Kaptak diplomáciai biztosítékot a magyar hatóságok Azerbajdzsántól arra, hogy Ramil Safarov átadása után hazájában folytatja büntetése letöltését - olvasható a Külügyminisztérium pénteki közleményében. A tárca az MSZP-s Kovács László pénteki sajtótájékoztatójára reagált. A volt külügyminiszter szerint a magyar kormány nem kért és nem kapott garanciát arra, hogy Safarov nem kap kegyelmet hazájában.
Kovács László, az MSZP külügyi kabinetének vezetője az Országgyűlés külügyi bizottságának alelnökeként kezdeményezi a parlamenti testület rendkívüli ülésének mielőbbi összehívását, és arra a kormány illetékeseinek meghívását.